Brisbane

One of the biggest cities of Australia wasn’t as nice as we wanted it to be but we still liked some bits.
Jedno z nejvetsich mest Australie nebylo tak super jak sme si mysleli, ale nakonec se nam par drobnosti preci jenom libilo.
Brisbane is a very fast growing city and you can feel everywhere. The infrastructure is doing it’s absolute best to keep it together. Driving in the city was a very thrilling experience. Somehow they have quite narrow roads which makes you feel squeezed and sometimes you just panic if there’s a huge truck passing you.

01
Good morning Brisbane from Mt Coot-tha

Another downside is that the city doesn’t have anything truly unique. Not many big cities have “this” but when they have “it” then you know 🙂 Brisbane just feels like an over-grown medium sized town. Nothing wrong with that – it’s just not our cup of tea. Some people seek this type of living but we like the Sunshine Coast much more.

01
Southbank, oh yes, we liked you!

One of the best things is the Southbank of Brisbane which feels like a small oasis of fun, joy and relax. It’s sort of a long park that is situated along the river on the south bank. It’s got artificial pools, barbeques and other cool stuff. Very much worth visiting and spending some time there!

01
Brisbane Botanical Gardens

Another highlight of our visit was undoubtedly the Botanical gardens. Peaceful, large, GREEN, full of different plants from around the world. We have even seen some bonsai trees 🙂

01
C’mon man! Hurry before they put us on barbeque!

The biggest and most ultimate experience from the whole Brisbane was our close encounter with mr. Water Dragon at the Botanical gardens. While we were enjoying our watermelon we were surprised by this quite unusual quest who seemed very much interested in us and mostly in the watermelon. We had a great time with him and he wasn’t shy at all! Maybe a bit too curious if you ask us (friendly bite to Tomino’s toe) 🙂

01

Ok Brisbane, it wasn’t perfect but we have some unique memories. Thanks and see you later!

01

Brisbane, hlavní město Queenslandu, je velkoměsto, který leží jakoby v ďolíku, obklopeno zelenými kopci. Na jeden takovej kopec můžete vyjet nebo doběhnout a sledovat západ či východ slunce nad městem.

Samotný město bohužel už tak zelený není. Je hodně znát, že Brisbane rychle roste. Jet tam autem není žádný med. Zácpy jsou snad celý den, silnice se zdaj bejt užší než obvykle a řidiči se neohleduplně cpou jak jen to jde. Není nad to bejt na kopci a všechno sledovat radši s nadhledem z dálky 🙂

01

Hned pod kopcem se rozprostírá krásná botanická zahrada. Rozhodneme se tu zdálbnout meloun, který jsme si po cestě koupili a zároveň se tak vyhli dopravnímu šílenství. Sedneme si na lavičku k jezírku, pozorujeme kachny a kus melouna nám spadne na zem. Netrvá dlouho a u jezírka se vystaví water dragon lizard. Co ale zatím netušíme je to, že jestěr tady číhá na nás 🙂
Po pár minutách suveréně příjde k nám a pod lavičkou začne dlabat spadlej kus melouna! Nijak ho nevzrušuje, že na něj koukáme anebo, že máme nohy sotva pár centimetrů od něho. Dlabe tam spokojeně s náma! Jsme paf, jestěr, kterej se nebojí, to je pro nás novinka.
Kempíme tam všichni 3, Ráďa nohy nahoře na lavičce, aby měl jestěr pohodlí (a protože se bojí jeho dinosauřího vzhledu) a Tomíno už vymejšlí jak ho nafotit a otestovat 🙂

01

Končí to sérií selfíček, nejen Toma s ještěrem, ale i s plyšákem Zoe. S tou Zoe jsme to ale asi už přehnali protože jestěr Toma provokativně kousne do palce u nohy. Rozloučíme se a vzápětí potkáváme celý klany tohoto stvoření. Je to asi poprvé co jich na jednom místě potkáváme tolik.
Kromě ještěrů nabízí zahrada spoustu druhů mechů, bonsai I různých exotických kytek. Líbí se nám, že se tu dá I dobře chodit. Projít celej park zabere cca půl dne a oproti městu je to velmi příjemná procházka.

01

Centrum města není nijak zvlášť odlišný od ostatních australských měst. Líbí se nám lehátka v centru města, kam se můžete jen tak vyvalit a taky to, že celý město má free wifi.
Další fajn místo je South bank river park, kde se dá vykoupat, grilovat a volně trhat/čuchat bylinky. Taky se můžete nechat svést lodí anebo blbnout na dětských hřištích. Je to taková jediná oáza a kus zeleně v centru Brisbane.

01

V Brisbane jsme strávili jen pár dní. Stihli jsme se potkat s kamarádkou s Prahy a s ještěrem a tak nám to bohatě stačilo 🙂

Hurá zpátky do přírody! 🙂

01

2 Responses to Brisbane

  1. silvie says:

    Tak water dragon lizard je jednoznačně king! 🙂 Ale pořád přemýšlím, jestli jsou ty netopýři skutečný? 😮

  2. Vojta says:

    Mrkni na ty nastroje co maj v “ruce”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *