Slovenia – Podjamski grad

Robbery in Italy forced us to change our travel plans. “What can we do without bikes”? Slovenia was the answer 😊

Naplánovali jsme si cestu s kolama o který nás ale záhy v Itálii připravili. Co teď? Změnili jsme plány a nečekaně zavítali na Slovinsko.Neither of us were ever in Slovenia except passing it through with our families as kids heading to Croatia for vacation.

We had no expectations and as we passed the border from Italy we were very pleasantly surprised. Everybody was smiling! Waving to say hello and everything was so green and somehow nicer and closer to our culture.

ss

Our first stop was Podjamski grad.

It wasn’t just the castle, but the scenery around us seemed like in a fairy tale.

ss

We’ve both experienced “love at the first sight” and spontaneously started talking about moving in this beautiful country.
Slovenia is a small country, but it has all essentials – nice people, breathtaking nature with mountains, lakes and sea, beautiful food and culture, farms… 😊

ss

Visiting castle can be done in 2 hours or less, but we stayed longer and went for a forest walk connecting a village with nice old church. Slovenia has high number of churches. Even the smallest village has one.

ss

There were no signs or whatsoever, so we stayed at the parking lot for the night. Shy family from Germany joined us and enjoyed our company when we were cooking jam later that night 😀

ss

01

Naplánovali jsme si cestu s kolama o který nás ale záhy v Itálii připravili. Co teď? Změnili jsme plány a nečekaně zavítali na Slovinsko.

Snad každej čech byl někdy v Chorvatsku. Všichni jsme Slovinskem někdy projížděli, ale kdo se tam zastavil?

ss

My jsme do Slovinska přijeli přes italskou hranici a to byl rozdíl! Hned za hranicema byli lidi najednou usměvavější, milejší, krajina zelenější a nám tak nějak bližší 😊.

Naší první zastávkou byl Podjamski grad. Tenhle hrad je zasazenej v krajině jak z pohádky. Samotná zastávka u hradu může být otázkou hoďky nebo 2 podle toho jestli se rozhodnete jít dovnitř.

ss

My se rozhodli zůstat dýl, z parkoviště jsme našli nenápadnou cestu do lesa. Lesa plnýho malin a hub. Jo, tohle „přírodní bohatství“ nám na cestách po Austrálii chybělo. 😊

ss

Lesní cestou, s břichem plných malin a naručí hub jsme došli do malý vesničky ke kostelu. Všimli jste si někdy, že většina kostelů ve Slovinsku má parádní místa s výhledy?

Telefonování s rodinou

Po cestě zpátky debatujeme o tom jak Slovinsko je země zaslíbená😊. Oba nás zasáhla láska na první pohled a to je teprve začátek!

Na parkovišti není žádná cedule a tak zůstáváme přes noc. Nesměle se k nám přidá německá rodinka. Mají auto 3x menší než my, ale je jich 5. Myslím,že později litují, že se přidali zrovna k nám protože ten večer vyrábíme marmošku z ringlí což z venku může vypadat a znít strašidelně 😊

ss

Ráno ještě vyvětráme největšího medvěda a pokračujeme směle v krasojízdě.

Ahoj příště 😊

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *