Slovenia – Cerknisko jezero

Naší další zastávkou ve Slovinsku je Cerkniško jezero nedaleko města CERKNICA.

We are still in beautiful Slovenia – our next stop is Cerknisko lake near Cerknica town.

I’ll be lying if I’d say we had planned this stop. We saw a sign to this lake so we thought why not checking it out ? 🙂

ss

So while Tom enjoys these girls company I’m going out to see where we are. Cerknisko lake is one of the biggest lakes in Slovenia if it’s not dried out (like last summer).

ss

It takes a while to get to the water, but the dryness gives it an absolutely unique landscape and whole new spectrum of views. You can guess where the water used to be and smell the flowers. There is more flowers than visitors 🙂

ss

We’re exploring the surroundings of the lake and cherish typical Slovenian hand painted apiary. What a beautiful tradition.

Stop by and say hi for us if you’re around.This lake is definitely worth visiting and good for regaining inner power 🙂

ss

See you in the next article 🙂

01

Nebudu vám nic nalhávat, tahle zastávka nebyla vůbec plánovaná. Projížděli jsme Cerknicou a najednou cedule na jezero, tomu se neříká ne 🙂

ss

Tom upravuje fotky zatímco já jdu na průzkum. Cerkniško jezero je jedno z největších na Slovinsku, když je tam teda voda.
Při naší návštěva (a v létě asi všeobecně) je z velké části vyschlé, ale má to zatraceně něco do sebe!

ss

Tohle místo působí krásným, mírumilovným dojmem. Člověk může skotačit v prohlubeninách kde dřív bývala voda nebo jen tiše obdivovat různý tvary kráterů a nezpočet kytek roztoucích všude. U jezera dřepí jen pár rybářů a vy máte pocit, že jste ve středu louže protože kolem nic moc není.

ss

K jezeru vede prašná cesta, která je určena jen místním, kteří tam bydlí. Jdeme na průzkum a obdivujeme malované včelíny, které jsou pro Slovinsko typické.

Po večeři vytáhneme naší novou hračku – paddle board a užíváme si vyjímečnej pohled z vodní hladiny na západ slunce.
S odstupem času si troufnu říct, že to byl jeden z nejhezčích a nejromantičtějších letních večerů. Čerkniško jezero doporučujeme všem na odpočinek a restart a návrat zpátky k přírodě a sami sobě 🙂

ss

AHoj příště 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *